POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

M. Dziemba: Konsekwentnie realizowaliśmy swój plan

W pierwszym ćwierćfinale European North Basketball League nasza drużyna pokonała na wyjeździe Ironi Ness Ziona 90:77. Tym samym, czerwono-czarni wrócili do Lublina z 13-punktową zaliczką przed rewanżem.

Do przerwy jednak to gospodarze prowadzili 39:34. - Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu trochę nerwowa - ocenia Mateusz Dziemba, kapitan Polskiego Cukru Startu Lublin. - Popełniliśmy dużo strat i to niewymuszonych, mieliśmy problemy na bronionej tablicy. Być może dlatego, że spotkaliśmy się z atletycznym i fizycznym zespołem - dodaje.

Doświadczony zawodnik podkreśla, że rozmowa w szatni przed drugą połową dała oczekiwany efekt. - Po zmianie stron ochłonęliśmy i konsekwentnie realizowaliśmy swój plan. Zatrzymaliśmy ich grę podkoszową i więcej atutów przeciwnik już nie miał. Kilka udanych akcji w obronie plus przełożenie to na punkty w ataku pozwoliły nam odskoczyć na kilkanaście punktów i można powiedzieć rywal już odpuścił - kończy popularny "Dziembol".

Drugi z ćwierćfinałów ENBL odbędzie się w hali Globus w poniedziałek, 20 marca o godzinie 18:00. Bilety na to spotkanie można już kupować TUTAJ.