Liczby Startu (19)

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie spotkania Startu z Asseco Gdynia.

5 – Spotkanie z Asseco graliśmy dla Lenki Komeckiej, chorej na raka mózgu 5-latki. Cały czas możecie pomóc dziewczynce wpłacając pieniądze na konto. Szczegóły na www.pomagamylence.pl.

6 – Czerwono-czarni w pierwszej kwarcie trafili 6 trójek (to niemal 86% całego meczowego dorobku Startu za 3), jednak nie potrafili utrzymać takiej skuteczności w dalszej części meczu. W całym spotkaniu mieliśmy 7 celnych rzutów za 3 (na 30 prób; 23,3% skuteczności), Asseco było dwa razy lepsze (14/31; 45,2%) – to w dużej mierze zadecydowało o naszej porażce.

7 – Start był lepszy od Asseco, jeśli chodzi o punkty po stratach (17-7), spod kosza (32-24), drugiej szansy (10-2) i po szybkim ataku (11-10). Rywale mieli za to lepszych zmienników, którzy rzucili nam 26 oczek, rezerwowi Startu – 7.

9 – Nick Kellogg miał 9 pkt przeciwko gdynianom. To jego drugi mecz z rzędu ze zdobyczami poniżej 10 oczek – taka seria przytrafiła mu się dopiero drugi raz w trwających rozgrywkach.

10 – Start w całym meczu popełnił jedynie 10 strat – najmniej w sezonie.

11 – Nikola Jeftić ustanowił swój rekord punktowy w Starcie – miał 11 oczek. Do tego zebrał 6 piłek, co także jest jego najlepszym osiągnięciem w ekipie czerwono-czarnych.

15 – Nasi zawodnicy zebrali 15 piłek na atakowanej tablicy – to drugi wynik w obecnym sezonie (17 zbiórek w ataku mieli przeciwko PGE Turów w Zgorzelcu).

17 – Grzegorz Małecki rzucił Asseco 17 pkt, miał też eval 17 – to drugi tak dobry ostatnio mecz „Malca”. Lepiej w tym sezonie zaprezentował się tylko przeciwko BM Slam Ostrów Wlkp (24 pkt, eval 22).

24 – Marcin Salamonik rozegrał swój najlepszy mecz w Starcie – jego eval przeciwko Asseco wyniósł 24 (dotychczasowym rekordem było 22). „Sali” rzucił gdynianom 16 pkt (50% skuteczności z gry), do tego miał 10 zbiórek – to jego drugi double-double w sezonie. Od początku roku rzuca średnio 13,4 pkt/mecz i zbiera 8 piłek/spotkanie.

49 – Spotkanie z Asseco było 49. meczem Startu w Tauron Basket Lidze. Przeciwko Rosie w Radomiu we wtorek zagramy w niej po raz 50.

56 – Koszykarze Startu mieli niespełna 56-procentową skuteczność rzutów osobistych – na 18 rzutów trafili 10 (dokładnie 55,6%). Gorzej w tym elemencie było tylko przeciwko BM Slam Stal Ostrów Wlkp. na starcie rozgrywek (50%).

100 – Jarosław Trojan po raz pierwszy w sezonie miał 100-procentową skuteczność z gry – 2 jego rzuty za 2 dotarły celu.