Klubowa młodzież znów zagra w Europie

W 2023 roku Lublin jest Europejską Stolicą Młodzieży, dlatego z radością możemy ogłosić, że nasza klubowa młodzież znów wystąpi w rozgrywkach European Youth Basketball League! W nadchodzącym sezonie doświadczenie na arenie międzynarodowej będzie zdobywać drużyna w kategorii U17.

EYBL to cykl turniejów, podczas których dochodzi do konfrontacji zespołów z wielu różnych państw Starego Kontynentu. Udział w młodzieżowej Eurolidze to doskonała okazja do sprawdzenia umiejętności lubelskiej młodzieży na tle międzynarodowym. Głowna idea, która przyświeca EYBL to stworzenie przestrzeni, gdzie młodzież z różnych państw będzie mogła się poznać, rywalizować ze sobą oraz podnosić swoje umiejętności. To idealna płaszczyzna wymiany doświadczeń dla młodych zawodników oraz sztabów szkoleniowych. Szeroka współpraca w ramach ligi pozwoli poznać także rozwiązania organizacyjne w innych europejskich klubach.

Głęboko wierzymy, że uczestnictwo w EYBL coraz większej ilości młodych zawodników Polskiego Cukru Startu Lublin będzie doskonałym narzędziem kształtowania właściwych postaw oraz pomoże im w realizacji sportowych marzeń.