POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Inauguracja II ligi na plus

Udanie rozpoczęli drugoligowy sezon koszykarze rezerw Startu. Klubowa młodzież wspierana zawodnikami pierwszej drużyny ograła Sokoła Ostrów Mazowiecka 75:67. Double-double zaliczyli Bartosz Ciechociński (na zdjęciu z piłką) oraz Adam Myśliwiec. Ponad 30 minut za rozgrywanie odpowiadał 15-letni Bartłomiej Pelczar.

Od początku spotkanie znakomicie układało się dla naszej drużyny. Szybko podopieczni Bartłomieja Pietrzaka uzyskali przewagę, którą utrzymali do początku drugiej kwarty. W 15. minucie na chwilę straciliśmy prowadzenie (23:24), ale odpowiedzieliśmy dwiema trójkami Myśliwca oraz Ciechocińskiego i było 30:26 dla czerwono-czarnych.

Jeszcze w 18. minucie było 35:33, ale po kolejnych 6 minutach mieliśmy już 12 oczek przewagi (51:39). Wtedy naszej drużynie przytrafił się przestój, przez co goście po raz drugi w meczu objęli prowadzenie (56:55).

O zwycięstwie zadecydowało 5 minut czwartej kwarty, kiedy zrobiło się 65:56 dla rezerw Startu. W końcówce wystarczyło jedynie przypilnować wyniku.

W 2. kolejce II ligi Start II zagra na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola, która dziś przegrała 69:88 z AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź. To spotkanie odbędzie się 10 października o godzinie 18.

Start II Lublin – Sokół Ostrów Mazowiecka 75:67 (20:15, 21:20, 16:21, 18:11)
Start II: Ciechociński 25 (3x3, 12 zbiórek, 3 asysty, 4 przechwyty), Myśliwiec 21 (1x3, 10 zbiórek), Hałas 14 (4x3, 5 zbiórek), Szczepaniak 5, Klębowski – Pelczar 7 (1x3, 4 zbiórki, 3 asysty), Łoszczyk 3, Muda.
Sokół: Wojtyński 22 (2x3, 11 zboiórek, 7 asyst), Barszcz 15 (3x3), Zapert 13 (1x3, 11 zbiórek), Jarowski 10, Grudziński 3 (9 zbiórek, 5 przechwytów) – Skarpetowski 4, Koźluk, Niedbalski, Zadroga.
Widzów: 100. Sędziowali: Andrzej Bartocha, Bartosz Koralewski.