Energa Basket Liga ogłosiła terminarz rozgrywek!

Energa Basket Liga oficjalnie ogłosiła terminarz rozgrywek w sezonie 2020/2021. I etapem będzie rywalizacja szesnastu zespołów w formule mecz-rewanż. Czeka nas więc 30 emocjonujących spotkań na krajowym podwórku!

Na ten moment skupmy się jednak na pierwszej rundzie:

1. Zaczynamy od tego, czym zakończyliśmy miniony, przedwcześnie przerwany sezon - 27 sierpnia czeka nas wyjazdowy mecz z PGE Spójnią Stargard. Biało-bordowi do początku sezonu EBL mieli zaplanowane 8 spotkań sparingowych. Pierwsze z nich, z drużyną Kinga Szczecin, zostało odwołane, a kolejne mają odbyć się w sierpniu. Bez wątpienia będziemy śledzić poczynania naszych rywali, by jak najlepiej przygotować się na inauguracyjny Ligę mecz. Podopiecznymi Trenera Jacka Winnickiego są między innymi: mistrz NCAA z 2013 roku - Wayne Blackshear, najlepszy rzucający drugiej ligi tureckiej - Ricky Tarrant (średnio 27,2 punktu), doświadczeni polscy zawodnicy - Mateusz Kostrzewski i Kacper Młynarski, a także podstawowy zawodnik Legii Warszawa z ubiegłego sezonu - Filip Matczak.

2. Pierwszy domowy mecz i od razu wielkie widowisko! Polski Cukier Toruń zawita drugiego dnia września do Hali Globus! Trudno jednak powiedzieć, czego spodziewać się po Twardych Piernikach. Na ten moment w ich skład wchodzą jedynie: Bartosz Diduszko, Aaron Cel, Aleksander Perka i Damian Kulig. (będzie to spotkanie 13. kolejki EBL)

3. 6 września zagramy u siebie z Anwilem Włocławek! Okazję do zmierzenia się z Rottweilerami będziemy mieć jednak jeszcze wcześniej - podczas Anwil Basketball Cup 2020. W dniach 21-22.08 odbędą się cztery spotkania, w których poza nami i gospodarzami udział wezmą drużyny z Zielonej Góry i Gdyni. Będziemy więc mieli szansę przetestować nową odsłonę niebiesko-biało-zielonych jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, gdzie Trenera Igora Miličića zastąpił Dejan Mihevc dysponujący takimi nazwiskami jak: Garlon Green, Tre Bussey, Deishuan Booker, czy pozostający w drużynie McKenzie Moore i Krzysztof Sulima.

4. A skoro już o zmianach mówimy, to w naszym czwartym meczu EBL, 14 września, pojedziemy do Gdyni zawalczyć o punkty z polską odsłoną Asseco Arki. Nadmorski zespół postanowił w pełni postawić na rodzimych zawodników. Pod wodzą Przemysława Frasunkiewicza z poprzedniego sezonu zostają m. in. doświadczeni Krzysztof Szubarga oraz Adam Hrycaniuk, ale wracają także Przemysław Żołnierewicz i Filip Dylewicz.

Z opisami kolejnych spotkań wstrzymamy się do bliższych terminów. Oto gdzie i z kim rozegramy następujące kolejki:

5. Start Lublin - Polpharma Starogard Gdański 20.09

6. Arged BMSLAM Stal Ostrów Wlkp. - Start Lublin 27.09