POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Efektowne domowe zwycięstwo

W zaległym meczu 13. kolejki obecnego sezonu Polski Cukier Start Lublin pokonał w hali Globus drużynę Arriva Twardych Pierników Toruń. O wysokim zwycięstwie zadecydowała przede wszystkim bardzo dobra druga połowa.

W początkowych fragmentach spotkania to goście prezentowali lepszą skuteczność. W trakcie pierwszej kwarty ekipa z Torunia zbudowała siedmiopunktową przewagę, ale nasza drużyna odrobiła straty z nawiązką. Na 65 sekund do zakończenia tej partii czerwono-czarni po raz pierwszy wyszli na prowadzenie, a do kolejnej odsłony przystępowali z trzema oczkami zaliczki.

Natomiast na dużą przerwę "Startowcy" schodzili, prowadząc 52:45. Dwucyfrową liczbę punktów mieli wówczas na swoim koncie Gabe DeVoe, Mateusz Dziemba oraz debiutujący w naszym zespole Benas Griciunas. Podczas drugiej kwarty lublinianie zdecydowanie przeważali w pomalowanym, na tablicach i prezentowali wyższą skuteczność rzutów z dystansu. Kibice w hali Globus liczyli na to, że taki stan rzeczy utrzyma się także po zmianie stron.

W trzeciej odsłonie podopieczni trenera Artura Gronka zacieśnili szeregi defensywne i nadal dobrze punktowali, dzięki czemu przed ostatnią ćwiartką wygrywali różnicą 17 punktów. W trakcie końcowych 10 minut czerwono-czarni potwierdzili swoją wyższość, po raz czwarty w sezonie przekraczając barierę stu rzuconych oczek. Wtorkowe zwycięstwo pozwoliło naszej drużynie wskoczyć na jedenaste miejsce w tabeli.

Polski Cukier Start Lublin - Arriva Twarde Pierniki Toruń 104:83 (24:21, 28:24, 28:18, 24:20)

Polski Cukier Start: DeVoe 18, Melvin 16, Griciunas 16, Cavars 14, Dziemba 12, Smith 10, Krasuski 7, Młynarski 5, Pelczar 5, Walda 1

Arriva Twarde Pierniki: Gibbs 26, Persons 20, Walton 12, Kenić 11, Gordon 5, Brunk 4, Tomaszewski 3, Cel 2, Diduszko

Sędziowali: Piotr Pastusiak, Marcin Koralewski, Cezary Nowicki