POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Dogrywka i wielkie emocje we Wrocławiu

W 21. kolejce obecnego sezonu nasza drużyna przegrała na wyjeździe z wicemistrzami Polski. Mecz trzymał w napięciu do końcowej syreny, a do rozstrzygnięcia była potrzebna dogrywka.

Gospodarze prowadzili od początku spotkania i nawet do czwartej kwarty przystępowali, wygrywając 78:63. Później jednak wspaniała pogoń punktowa pozwoliła czerwono-czarnym wrócić do meczu. Po 40 minutach rywalizacji tablica wyników wskazywała remis 89:89, więc kibice w hali Orbita byli świadkami dodatkowego czasu gry. W nim minimalnie lepsi okazali się wrocławianie.

WKS Śląsk Wrocław - Polski Cukier Start Lublin 97:95 (26:22, 26:19 26:22, 11:26, d: 8:6)

WKS Śląsk: Gravett 21, Klassen 18, Gołębiowski 17, Parakhouski 14, Miletić 12, Zębski 9, Voinalovych 3, Nizioł 3, Wiśniewski

Polski Cukier Start: Benson 26, O'Reilly 26, Wade 14, Durham 11, Gabrić 8, Karolak 5, Put 5, Szymański, Pelczar

Sędziowali: Tomasz Trawicki, Adam Wierzman, Maciej Krupiński