Daniel Szymkiewicz zawodnikiem Polskiego Cukru Startu Lublin

Mamy nowego koszykarza! Do drużyny czerwono-czarnych dołączył Daniel Szymkiewicz. Doświadczony rzucający obrońca podpisał kontrakt ważny do końca trwających rozgrywek.

Popularny "Szymek" urodził się 2 listopada 1994 roku. Ten mierzący 193 cm wzrostu zawodnik ma na swoim koncie wicemistrzostwo świata zdobyte z reprezentacją Polski U17 oraz trzy mecze w seniorskim zespole narodowym. Trwa jego trzynasty sezon występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. W przeszłości był związany z klubami z Sopotu, Starogardu Gdańskiego, Radomia, Ostrowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Stargardu, Bydgoszczy, a ostatnio Słupska. W tym czasie zdobył trzy Puchary Polski (w 2012, 2016 i 2019 roku), krajowy Superpuchar (2020) oraz trzy wicemistrzostwa (2012, 2016 i 2021).

W aktualnej kampanii zaliczył 12 występów dla Icon Sea Czarnych Słupsk, w których notował średnio 5.1 punktów, 2.8 zbiórki oraz 2.1 asysty. Szymkiewicz będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego już podczas nadchodzącego turnieju finałowego Pekao S.A. Pucharu Polski w Sosnowcu. W czwartek o godzinie 18:00 nasza drużyna zmierzy się w ćwierćfinale z Legią Warszawa.

Daniel jest graczem, który może łączyć grę na wielu różnych pozycjach, od rozgrywającego przez rzucającego po niskiego skrzydłowego. To inteligentny, silny, atletyczny i pracowity zawodnik, który jest bardzo dobry w defensywie. Świetnie radzi sobie w obronie rywali z piłką oraz bez niej. Jego przyjście otworzy nam zdecydowanie szerszą rotację i spowoduje, że będziemy mogli zarządzać składem podczas meczów na dużo więcej sposobów. Liczę na to, że ten koszykarz doda nam jeszcze więcej jakości, zarówno podczas spotkań, jak i treningów charakteryzuje ten transfer trener-asystent Marcin Woźniak, który współpracował z Szymkiewiczem w reprezentacji Polski U20, a także w Astorii Bydgoszcz.

Daniel, witamy w Lublinie!

(fot. Andrzej Romański / plk.pl)