POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Czwarta wygrana w sezonie

W 5. kolejce trwającego sezonu nasza drużyna pokonała w hali Globus zespół Tauron GTK Gliwice. Dla podopiecznych trenera Artura Gronka była to czwarta wygrana w rozgrywkach.

Do przerwy goście prowadzili 46:43. Pierwszą kwartę gliwiczanie wygrali różnicą trzech oczek, natomiast w drugiej padł remis.

Po zmianie stron czerwono-czarni od samego początku prezentowali świetną energię i wysoką skuteczność. Dzięki temu szybko odskoczyli punktowo rywalom, a przed ostatnią z ćwiartek tablica wyników wskazywała rezultat 79:66 na korzyść gospodarzy.

W ciągu końcowych dziesięciu minut "Startowcy" przypieczętowali zwycięstwo. A już w najbliższy piątek będziecie mogli zobaczyć ich ponownie w akcji. Do Lublina przyjedzie bowiem wicemistrz kraju, WKS Śląsk Wrocław.

Polski Cukier Start Lublin - Tauron GTK Gliwice 100:93 (20:23, 23:23, 36:20)

Polski Cukier Start: O'Reilly 24, Durham 22, Benson 16, Gabrić 14, Krasuski 9, Karolak 7, Wade 4, Put 4, Pelczar, Szymański

Tauron GTK: Price 33, Mcewen 21, Gray 10, Henderson Jr 8, Śnieg 8, Frąckiewicz 6, Laksa 4, Bender 3, Busz, Palmowski

Sędziowali: M. Proc, A. Wierzman, T. Trybalski