Ćwierćfinał w Izraelu

Czas rozpocząć rywalizację w fazie play-off European North Basketball League! W pierwszym ćwierćfinale rozgrywek Polski Cukier Start Lublin zmierzy się na wyjeździe z izraelskim zespołem Ironi Ness Zion. Początek meczu dziś o godzinie 17:00.

Nes Syjona to miasto położone w aglomeracji Tel Awiwu, w pobliżu Morza Śródziemnego. Klub Ironi został założony 15 lat temu. W rozgrywkach międzynarodowych zadebiutował w sezonie 2018/19. Dwa lata temu triumfował w FIBA Europe Cup, pokonując wówczas w finale BM Stal Ostrów Wielkopolski. Ich obecny skład jest oparty na zawodnikach z Izraela oraz amerykańskich koszykarzach. Ekipa trenera Elada Hasina zajmuje aktualnie siódme miejsce w tabeli tamtejszej ekstraklasy. W ostatnich tygodniach nie notuje jednak najlepszej passy, bowiem zanotowała porażkę w trzech z czterech rozgrywanych spotkań.

W ENBL izraelczycy zajęli czwarte miejsce w tabeli grupy B, z dorobkiem pięciu zwycięstw i dwóch porażek. Czołowym graczem Ironi w fazie grupowej był obwodowy z przeszłością w NBA - Tyler Bey, który rzucał średnio 20,6 punktów na mecz. - Zmierzymy się z zespołem, który ma w składzie wielu klasowych zawodników - przyznaje Michał Sikora, asystent trenera Polskiego Cukru Startu Lublin. - Oni często stawiają na szybki atak i jego zatrzymanie będzie podstawą w obronie. Rywale nie mają skomplikowanego systemu, natomiast dobrze grają jeden na jeden oraz tyłem do kosza. Jest tam w składzie również kilku strzelców. Liga izraelska jest naprawdę mocna i moim zdaniem trochę niedoceniana w Europie. Kiedy się w nią bardziej wgłębi i popatrzy, jacy zawodnicy tam występują, to widać, że oni prezentują dużą jakość. Wiemy, że koszykarze zarabiają tam więcej, niż w Polsce i większość klubów z krajowej elity dysponuje dużymi budżetami. Przed nami trudna przeprawa, ale polecieliśmy do Izraela pełni optymizmu - dodaje.

Nasza drużyna zameldowała się na lotnisku we wtorek przed świtem. Po południu zawodnicy mogli podczas treningu zapoznać się z halą, w której zagrają. Natomiast w dniu meczu mieli jeszcze zajęcia rzutowe. - Zarówno podczas meczu, jak i całego wyjazdu, ważna jest odpowiednia adaptacja do tamtejszych warunków. Zwłaszcza że na termometrze mamy 26 stopni - kończy trener Sikora.

W ćwierćfinałach ENBL rozgrywa się dwa spotkania. Rewanż w Lublinie zaplanowano w poniedziałek, 20 marca. Zwycięzca naszego dwumeczu zmierzy się w półfinale rozgrywek z wygranym pary BM Stal Ostrów Wlkp - Enea Zastal BC Zielona Góra.

Bezpłatną transmisję z Izraela zobaczycie na facebook'owym profilu emocje.tv. Wystarczy kliknąć TUTAJ.