POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Cenna wygrana w Toruniu

W meczu 28. kolejki nasza drużyna pokonała na wyjeździe Arriva Twarde Pierniki Toruń. Dla Polskiego Cukru Startu Lublin było to dziewiąte zwycięstwo w obecnym sezonie.

W pierwszej kwarcie przeważali gospodarze, którzy prezentowali wyższą skuteczność, wykorzystując przy tym błędy lubelskiej defensywy. Dzięki temu po 10 minutach prowadzili różnicą 13 punktów.

Jednak w trakcie drugiej kwarty sytuacja się odwróciła. Podopieczni trenera Artura Gronka rzucili się do odrabiania strat, wyglądając lepiej zarówno pod koszem rywali, jak i w obronie. Złapanie odpowiedniego rytmu gry pozwoliło "Startowcom" zbliżyć się do miejscowych na zaledwie dwa oczka dystansu.

Przy zejściu na dużą przerwę torunianie wygrywali 46:44. Po zmianie stron dojrzalszą koszykówkę pokazali czerwono-czarni. Po trzech partiach na tablicy wyników widniał remis 69:69. Jednak podczas ostatniej z ćwiartek, skoncentrowani i napędzający się z każdą akcją lublinianie zasłużenie objęli prowadzenie, które utrzymali do końcowej syreny. Nasz zespół umiejętniej dzielił się piłką, wygrał walkę na tablicach i częściej trafiał z dystansu. Punktowa seria 13:0 w czwartej kwarcie przypieczętowała fakt, że punkty pojechały z województwa kujawsko-pomorskiego do Lublina.

Już w najbliższy piątek czerwono-czarni zmierzą się na własnym parkiecie z MKS Dąbrowa Górnicza. Pomóżcie nam wywalczyć zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu w hali Globus! Bilety na nadchodzące spotkanie czekają na Was TUTAJ. Tylko na portalu eventim.pl możecie je kupić z 50-procentowym rabatem.

Arriva Twarde Pierniki Toruń - Polski Cukier Start Lublin 80:93 (29:16, 17:28, 23:25, 11:24)

Arriva Twarde Pierniki: Brunk 20, Persons 20, Gibbs 16, Tomaszewski 9, Gordon 7, Cel 5, Diduszko 3, Kenić, Sowiński

Polski Cukier Start: Smith 22, DeVoe 19, Cavars 18, Melvin 14, Młynarski 9, Griciunas 8, Krasuski 3, Dziemba, Pelczar, Barnies

Sędziowali: Piotr Pastusiak, Marek Maliszewski, Grzegorz Czajka