Benas Griciunas dołączył do Polskiego Cukru Startu Lublin

Wzmacniamy strefę podkoszową na decydującą fazę sezonu! Kontraktem z Polskim Cukrem Startem Lublin związał się mierzący 213 cm wzrostu center Benas Griciunas.

Nasz nowy zawodnik urodził się 27 lipca 1994 roku w Szyłokarczmie, w zachodniej części Litwy. Już w młodym wieku zaczął grę w juniorskich reprezentacjach swojego kraju. Dekadę temu rozpoczął występy w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej, gdzie bronił barw kolejno Auburn Tigers, Charlotte 49ers i Eastern Washington Eagles. Po tym, jak w 2018 roku nie został wybrany w drafcie do NBA, powrócił do ojczyzny. Tam grał w klubach litewskiej ekstraklasy, takich jak BC Siauliai (2018-20), Neptunas Kłajpeda (2020-22) oraz 7bet-Lietkabelis Poniewież, gdzie w obecnym sezonie notował średnio 14.2 minut, 4.9 punkty oraz 2.9 zbiórki. Ma ponadto na koncie mecze w rozgrywkach międzynarodowych, chociażby w trwającej edycji EuroCup.

Griciunas podpisał umowę ważną do końca trwającego sezonu. – Kontuzja Romana Szymańskiego sprawiła, że musieliśmy poszukać nowego wysokiego zawodnika do naszego składu. Po szczegółowym scoutingu i wywiadach środowiskowych zdecydowaliśmy się sięgnąć po Benasa. Wierzymy, że jego wysokie umiejętności, warunki fizyczne oraz duże doświadczenie pomogą nam osiągać dobre wyniki – mówi Arkadiusz Pelczar, prezes Polskiego Cukru Startu Lublin.