Barret Benson dołącza do klubu

Mamy nowego centra! Zawodnikiem Polskiego Cukru Startu Lublin został Barret Benson. Amerykanin podpisał kontrakt na sezon 2023/24.

Benson urodził się 25 grudnia 1997 roku w Chicago. Dysponuje imponującymi warunkami fizycznymi - mierzy aż 208 cm wzrostu, przy wadze 107 kg. Nasz nowy koszykarz ma za sobą grę w NCAA w drużynach Northwestern Wildcats oraz Southern Illinois Salukis. Trzy lata temu trafił do Europy, a jego pierwszym klubem było gruzińskie Dinamo Tbilisi. Następnie występował w drugiej lidze niemieckiej w barwach Uni Baskets Paderborn, kosowskim Ylli Therande oraz lidze bułgarskiej w zespołach Rilski Sportist i Spartak Pleven. Pod koniec listopada ubiegłego roku przeszedł do PGE Spójni Stargard. Na polskich parkietach pokazał się z bardzo dobrej strony, notując średnio ponad 14 punktów i 8 zbiórek na mecz, co wydatnie pomogło biało-bordowym awansować do play-offów.

Już we wrześniu będziecie mogli zobaczyć umiejętności Bensona w hali Globus. Barret, witamy w Lublinie!