POLSKI CUKIER START LUBLIN
oficjalna strona klubu Orlen Basket Ligi

Ambitna pogoń nie wystarczyła do wygranej

W meczu 21. kolejki obecnego sezonu Polski Cukier Start Lublin musiał uznać wyższość zespołu Enea Zastal BC Zielona Góra. Goście wygrali, choć losy końcowego wyniku ważyły się praktycznie do ostatnich sekund.

Piątkowe spotkanie od początku nie układało się po myśli naszej drużyny. Już w pierwszej akcji przyjezdni zaczęli trafiać z dystansu i szybko zbudowali przewagę. Natomiast czerwono-czarni mieli problemy ze skuteczną finalizacją akcji w ofensywie oraz realizacją działań obronnych.

Po pierwszej kwarcie zielonogórzanie prowadzili różnicą 15 punktów. Na dużą przerwę schodzili, wygrywając 50:38. Po zmianie stron ich przewaga wzrosła w pewnym momencie nawet do 25 oczek. Lublinianie jednak nie odpuszczali i walczyli do końcowej syreny. W trakcie czwartej kwarty podopieczni trenera Artura Gronka znacząco zbliżyli się do przeciwników, lecz finalnie nie byli w stanie odebrać im zwycięstwa.

Polski Cukier Start Lublin - Enea Zastal BC Zielona Góra 76:83 (11:26, 27:24, 16:20, 22:13)

Polski Cukier Start: DeVoe 23, Melvin 12, Cavars 8, Pelczar 8, Krasuski 7, Smith 6, Dziemba 4, Barnies 4, Młynarski 4

Enea Zastal BC: Zecevic 18, Alford 16, Żołnierewicz 13, Kutlesic 12, Brewton 11, Hadzibegovic 9, S. Wójcik 4, J. Wójcik, Pluta

Sędziowali: M. Maliszewski, M. Krupiński i R. Zuchowicz